Identyfikacja wizualna - postaw na fachową pomoc

Rozpoczynając swoją przygodę z szeroko rozumianym światem biznesu z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotnym jest wejście do rzeczywistości wirtualnej. Kiedy okazuje się, że nie posiadamy strony internetowej, profili na portalach społecznościowych, a nasza poczta firmowa oparta jest o darmowe konto, to tak naprawdę dla potencjalnych klientów i wyników wyszukiwania oznacza to tyle, co nic.
Wiele firm rozpoczynających swoją działalność wychodzi z założenia, że jakoś to będzie i że na początek wystarczy nam laptop, prywatna komórka i maila „kwiatuszek10” żeby zawojować świat. Brzmi to tak niedorzecznie, że chyba musiałby zdarzyć się cud, aby ktoś z takim podejściem dorobił się fortuny.
Nie da się ukryć, że jeżeli o swoim przedsiębiorstwie, nawet jeżeli prowadzimy go samodzielnie i jesteśmy szefem, sekretarzem, sprzątaczem, myślimy poważne, na tak samo poważnym poziomie musimy podejść do kwestii jakości prezentowanych przez nas usług czy produktów.
Bardzo istotnym jest fakt dysponowania identyfikacją wizualną. Dla niewtajemniczonych oznacza to tyle, że dobrze byłoby aby rozpoznawalność naszej marki była wywołana tym samym znaczkiem czy hasłem. Jeżeli prowadzimy firmę sprzątającą, to nie twórzmy logo z pięknym drzewkiem, bo klientom nic to nie podpowie.
Dobrze byłoby – po wykreowaniu już pasującego i spójnego z zakresem naszego działania logo – umieścić wszystkie należące do nas „znaczniki” na stronie internetowej, wizytówkach, w stopce maila. Bardzo ważne jest to, aby wszystko było w punkt wysmakowane – krzykliwe kolory pozostawmy bardziej szalonym działalnościom, firma sprzątająca powinna cechować się czystością, przejrzystością, porządkiem.


Wykreowanie identyfikacji wizualnej to oczywiście zadanie specjalne dla fachowych firm. Tylko profesjonaliści i doświadczeni graficy oraz copywriterzy są w stanie podołać wymaganiom i oczekiwaniom rynku – a jak wiadomo, żeby się wyróżnić trzeba się postarać. Naszym zadaniem będzie to znalezienie profesjonalnej firmy, która będzie szczycić się nienaganną opinią i niezwykle kreatywnymi pomysłami, natomiast w gestii tejże firmy pozostanie wykonanie wszystkiego według ustaleń lub w przypadku braku inicjatywy ze strony naszej – właścicieli, wykazaniem się niezwykłą twórczością, żeby zaskoczyć klienta i sprostać sytuacji na rynku.