Strona internetowa - wizytówka firmy

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić, że któraś działających na rynku firm, niezależnie od branży, nie posiada strony internetowej. Posiadania własnej witryny internetowej jest poniekąd pierwszym kontaktem potencjalnego klienta z naszą firmą. Jeżeli strona będzie nijaka, odwiedzająca ją osoba będzie miała też takie samo zdanie o nas – jako przedsiębiorcach. Słowa te potwierdzają także przeprowadzone badania – wiele potencjalnych klientów, a także innych firm postrzega konkretne przedsiębiorstwo przez pryzmat strony internetowej.

Poprzez stronę internetową jesteśmy oceniani pod kątem bycia liderem w branży, klienci oceniają czy można nam zaufać, czy lepiej zdecydować się na usługi bądź produkty firmy konkurencyjnej. W dobie wielkiego kryzysu, jaki obiegł nie tylko nasz kraj, strony internetowe zaczęły przechodzić prawdziwą rewolucję.
Kilka lat temu na stronie internetowej mogliśmy znaleźć naprawdę wszystko – setki, tysiące, a wręcz miliony informacji, które nikomu do szczęścia nie były potrzebne. I właśnie w dobie kryzysu firmy zaczęły oczekiwać od informatyków, agencji przejrzystych stron internetowych, wręcz stron „wizytówek”. Strony takie mają znacznie wyższą skuteczność realizacji celów biznesów – wśród których znajdują się: zainteresowanie ofertą, sprzedaż czy wizerunek.

Z pewnością nie raz mieliście tę wątpliwą przyjemność wejścia na stronę internetową i kompletne nie wiedzieliśmy gdzie co jest. Strona internetowa musi być intuicyjna. Jeżeli wchodząc na dany adres www czujemy dezorientację i odnosimy wrażenie, że chyba jesteśmy z innej epoki, bo niczego nie potrafimy znaleźć, to zdecydowanie zawinili tutaj „specjaliści” trudniący się przerostem formy nad treścią. Owszem – w czasach, kiedy na stronach widzieliśmy już wszystko, każdy chce dążyć do unikalności, czegoś niepowtarzalnego. Jednak nie zawsze jest to dobra droga. W tej materii każdy projektant strony internetowej powinien kierować się zasadą „im mniej, tym lepiej”.

A co Was irytuje najbardziej, kiedy otwieracie nieznaną dotąd stronę internetową?